Poznajemy zawody w Grupie III - Kucharka

5 miesiące temu

Mama Emmy odwiedziła dzieci z Grupy III i opowiedziała im o swojej pracy. Zanim przeszliśmy do działań praktycznych dzieci rozwiązały zagadkę, o wykonywanym zawodzie. Kiedy już wszyscy wiedzieliśmy, że czekają nas zajęcia kulinarne z zaciekawieniem posłuchaliśmy, jakich narzędzi kucharz i kucharka używa w swojej pracy oraz jak każdego dnia musi się ubrać zanim wejdzie do kuchni, by przyrządzać pyszne dania dla gości swojej restauracji. Pani Kasia po części teoretycznej zaprosiła wszystkie przedszkolaki do działań praktycznych. Wspólnie przygotowali ciasto na pierniki. Każdy dostał swoją piernikową kulę, z której uformował placuszki i wyciął wybrany kształt. Kiedy pierniczki były już wypieczone i udekorowane, dzieci podziękowały Pani Kasi za fantastyczne zajęcia!

Zdjęcia z piernikowych zajęć do obejrzenia tutaj.