Kontrast
Przedszkole nr 163
Menu
Strona głowna  /  Dostępność
Dostępność

   

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI STRONY INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA NR 163.

 

Przedszkole nr 163 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej http://przedszkolemilusie.blizej.info

Data publikacji strony internetowej: 2010.09.26

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021.02.19

 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

1.      Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu

2.      Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.

3.      Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

4.      Niektóre linki nie są wystarczająco opisane.

5.      Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.

 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-19 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Dostęp alternatywny do informacji zapewniony jest poprzez kontakt telefoniczny, korespondencyjnie, poprzez dostarczenie dokumentu drogą elektroniczną: p163@edu.um.warszawa.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 0 22 619 25 42. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

 

 

INFORMACJE O DOSTĘPNOŚCI BUDYNKU (DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA)

 

Sposób dojazdu

Budynek przedszkola znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 28.

Przejście dla pieszych (znajdujące się na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońskiej i Kłopotowskiego) posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów.

Przedszkole nie posiada osobnego miejsca do parkowania – możliwe jest parkowanie przy ulicy, po uiszczeniu opłaty (strefa płatnego parkowania).

Najbliższa stacja metra i PKP (stacja Dworzec Wileński) znajduje się w odległości ok.450 m. Dostanie się na perony jest możliwe za pomocą schodów stałych, ruchomych oraz windy dla osób niepełnosprawnych i dzieci przewożonych w wózku.

Na budynku można również dotrzeć:

·        wysiadając na przystanku „Dworzec Wileński” tramwajami: 4, 13, 20, 23, 26, 28 oraz autobusami: 120, 135, 160, 190, 412, 512.

·        wysiadając na przystanku „Ząbkowska” tramwajami: 3, 6, 13, 20, 23, 25, 26, 28 oraz autobusami: 135, 162, 170, 338, .

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

 

Wejście do budynku i strefa obsługi

Przedszkola zajmuje parter i trzy piętra kamienicy. Prowadzi do niego równy, szeroki chodnik. Na dziedziniec wewnętrzny można się dostać przez furtkę (wyposażoną w domofon).

Wejście do budynku usytuowane jest na parterze, dostęp po wybraniu odpowiedniego numeru przez domofon. Jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Wewnątrz znajduje się pochylnia prowadząca do windy, którą można się dostać na każde z pięter.

Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze w holu szatni dziecięcych.

Możliwy jest wstęp z psem asystującym osobie niewidomej. Brak dostępu do tłumacza języka migowego. Przyciski w windzie są wyposażone w Brajlowskie numery, słuchać komunikaty dźwiękowe informujące o numerze piętra. Drzwi dźwigu są otwierane automatycznie.

Ewakuacja z budynku odbywa się poprzez wydzielone przeciwpożarowo dwie ewakuacyjne klatki schodowe.

 

  

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-02-22