Grupa 5 w Muzeum Farmacji

11 dni temu

8 maja dzieci z Grupy 5 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Farmacji przy ul. Piwnej 31/33. Starszaki obejrzały zrekonstruowane wnętrze apteki, kolekcję dawnych mebli, narzędzia oraz liczne naczynia. Zobaczyły jak kiedyś przechowywano zioła i substancje do wyrobu lekarstw oraz jakich narzędzi używano do ich obróbki. Miały możliwość powąchać wybrane suszone zioła i olejki. Zachwyciły się zabytkową kasą sklepową.

Podczas zajęć dzieci poznały niektóre gatunki ziół (rumianek, lawendę, koper włoski i melisę). W części warsztatowej przedszkolaki utarły w moździerzach własną mieszankę ziół i zabrały ją ze sobą do domu.

Jeśli chcecie skosztować herbatki na uspokojenie i dobry sen wybierzcie się po przepis do Muzeum Farmacji.

Zdjecia można obejrzeć tutaj