Pająk w Grupie III

3 tygodnie temu

Pewnego słonecznego dnia do dzieci z Grupy III zawitał pająk – kątnik domowy. Pierwsze spotkanie z naszym nowym ośmioodnóżowym przyjacielem, było pełne ekscytacji, ale też lęku. Część z nas obawiała się tego, że pająk wyskoczy z pojemnika. Jednak lęk przerodził się w całkowite zaciekawienie i fascynację kiedy nadaliśmy mu imię - Piotrek Biegacz. Codziennie odwiedzał naszą salę, a wtedy zapadała pełna skupienia cisza. dzieci obserwowały proces wicia sieci, sprawdzały, gdzie są jego ulubione kryjówki, karmiły owadami, które łowiliśmy dla niego w przedszkolu i w domu. Marysia wykazała się w domu niemałą odwagą polując na muchy ;)

Projekt „pająk” miał na celu zapoznać ze zwyczajami pająków, dymorfizmem płciowym, a także oswoić dzieci z owadami i pajęczakami, których na co dzień często się niepotrzebnie boimy i robimy im krzywdę w obawie, że... no właśnie. Z dziećmi w procesie burzy mózgów ustaliliśmy, że ludzie robią to ze strachu i obrzydzenia. Ale my już wiemy, że nie trzeba się bać nawet kiedy próbuje wyjść z terrarium :).

Swojego pająka, skakuna, przyniósł też Antek. Pokazał dzieciom swoją pasję i opowiadał o pająkach. Zaprezentował dzieciom również z jaką łatwością przychodzi mu karmienie przyjaciela. Dzięki temu, że mieliśmy dwa pajęczaki mogliśmy porównać różnice w budowie ciała tych dwóch gatunków pająków. Oglądaliśmy programy przyrodnicze, atlasy i czytaliśmy książki, każdego dnia zdobywając wiedzę o naszych małych przyjaciołach.

Zdjęcia tutaj.