Marzec w Grupie I

miesiąc temu

Miesiąc marzec w grupie 1 rozpoczął się niezwykle intensywnie. Uczestniczyliśmy bowiem w warsztatach udzielania pierwszej pomocy "Akademii Młodego Ratownika", gdzie uczyliśmy się prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci bardzo uważnie słuchały poleceń ratowników medycznych i prawidłowo wykonywały wszystkie czynności przedmedyczne. We wszystkim pomagały dzieciom, przyniesione tego dnia z domów, maskotki.

Najmłodsza grupa przedszkolna miała również możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych "Higiena jamy ustnej" realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dużą ilość wiedzy zdobytej na warsztatach możemy na co dzień wykorzystać podczas mycia ząbków.

Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy do naszej sali panią Wiolę, która każdego dnia gotuje przepyszne posiłki dla wszystkich przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w kuchni, zrozumieliśmy konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas gotowania oraz zdradzono nam kilka sekretnych składników, które dodane do przedszkolnych posiłków, tworzą potrawę wyjątkową.

Wiosna to czas prac w ogrodzie. W naszej sali powstał mały ogródek, w którym pojawiła się fasola, owies, cebula oraz rzeżucha. Nasze uprawy nie tylko cieszą oko swoim wzrostem, ale również i smakiem, bowiem możemy ich skosztować podczas wspólnego śniadania. Kanapki z dodatkiem szczypiorku i rzeżuchy cieszą się dużym zainteresowaniem. Mniam :)

21 marca powitaliśmy wiosnę najpiękniej jak tylko umieliśmy, czyli śpiewem i piosenką. Tego dnia Pani Wiosna w swoim liście do przedszkolaków poprosiła o wykonanie kilku zadań. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zagadkami oraz quizem. Na koniec wspólnie wykonaliśmy suknię Pani Wiosny, która pięknie prezentuje się na wystawie na 1 piętrze.

Zdjęcia tutaj.