Wiosenne sadzenie roślin

miesiąc temu

Wiosenne sadzenie roślin w przedszkolu - zajęcia edukacyjne: „Od nasionka do rośliny”

W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni w salach oraz w prace ogrodnicze. Samodzielnie zasadziły nasiona i cebulki. Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznały cykl rozwojowy roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Przedszkolakom bardzo spodobała się obserwacja i sadzenie dlatego dzieci zasadziły w przedszkolnej sali cebulkę dymkę, owies, fasolę i rzeżuchę.

Zdjęcia tutaj.