Spotkanie z kucharką w Grupie II

miesiąc temu

8 marca w Dzień Kobiet odbyło się w przedszkolu spotkanie z kucharką. Celem spotkania było bliższe poznanie zawodu kucharza. Pani kucharka opowiedziała przedszkolakom o pracy w kuchni, o tym jak przygotować posiłek by był smaczny i zdrowy, zwróciła uwagę, że ważne jest też by był pięknie podany. Pani Viola przyniosła ze sobą podstawowe akcesoria służące jej w pracy. Większość przedszkolaków umiała je nazwać. Poza tym dzieci wiedziały do czego się ich używa i jak należy to robić. Przedszkolaki wypowiadały się w jaki sposób sami pomagają w kuchni rodzicom oraz co lubią najbardziej jeść. Uzupełnieniem zajęć była wizyta w przedszkolnej kuchni. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym dokładnie zajmuje się Kucharka, jakich zasad należy przestrzegać w kuchni, w trakcie przyrządzania potraw oraz jak ważna jest higiena i zachowanie bezpieczeństwa podczas używania ostrych przedmiotów i korzystania urządzeń elektrycznych.

Dziękujemy.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj.