Styczeń w Grupie I

2 miesiące temu

Miesiąc w grupie maluszków  rozpoczęliśmy lotem w kosmos :) i to własnoręcznie wykonanymi rakietami. Dzieci były zachwycone tematem o planetach i gwiazdach. Oglądały filmy edukacyjne o kosmosie, wykonywały prace plastyczne. Układaliśmy również kalendarze "dzień- noc" kontynuując rozpoczęty rytm.

Zima rozpieszczała nas każdego dnia, więc musieliśmy się o niej dowiedzieć jak najwięcej. W tym celu przeprowadzaliśmy zabawy badawcze i doświadczenia z wykorzystaniem lodu i śniegu. Pomocne przy tym były lupy, które bardzo spodobały się dzieciom.

Spędzając czas na świeżym powietrzu lepiliśmy śniegowe kule i ćwiczyliśmy rzuty do celu, robiliśmy aniołki na śniegu oraz ulepiliśmy najpiękniejszego bałwana, jakiego tylko potrafiliśmy. Zimowa radość osiągnęła w naszej grupie bardzo wysoki poziom :)

Styczeń był także czasem przygotowań do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczyliśmy się nie tylko wierszy i piosenek, ale także gry na instrumentach.  Dużo rozmawialiśmy o roli rodziny i wzmacnianiu rodzinnych więzi. Klasyfikowaliśmy babcine i dziadkowe atrybuty oraz własnoręcznie przygotowywaliśmy upominki dla babć i dziadków.

Ponadto utrwalaliśmy poznane kolory oraz figury geometryczne, wspólnie ustalaliśmy liczebność zbiorów i klasyfikowaliśmy przedmioty wg jednej cechy. A to wszystko podczas zabaw, które sprawiały nam wiele radości.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj