Grupa I troszczy się o ptaki zimą

W kolejnym grudniowym tygodniu rozmawialiśmy o tym, czego zwierzęta potrzebują, by przetrwać zimę. Słuchaliśmy opowiadania o obserwacji ptaków przylatujących do przedszkolnego karmnika. Nauczyliśmy się rozpoznawać wróbla, gila i sikorę bogatkę. Podczas zabawy polisensorycznej rozpoznawaliśmy różne rodzaje ziaren i wskazywaliśmy pokarm odpowiedni dla ptaków. Wspólnie wybraliśmy miejsce w przedszkolnym ogrodzie do powieszenia wykonanych przez dzieci karmników.

Słuchaliśmy odgłosów i staraliśmy się dopasować je do ptaków, które je wydają. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne: wypychaliśmy, i kolorowaliśmy gila i sikorę, które potem zawiesiliśmy na wstążce jako ozdobę sali.

Mówiliśmy też o innych zwierzętach zimą, przypomnieliśmy sobie informacje o śnie zimowym. Mówiliśmy o tym, że niedźwiedź zasypia w gawrze, a jeż pod kupką liści. Zwróciliśmy uwagę na pracę leśnika i dokarmianie takich zwierząt, jak sarny, dziki czy zające.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj.