Piknik Naukowy w naszym Przedszkolu

10 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Piknik Naukowy. Przedszkolaki miały możliwość przeprowadzenia różnorodnych eksperymentów, doświadczeń i zabaw naukowych. Najmłodsze dzieci sprawdziły m.in. jakich kolorów trzeba użyć by powstał zielony oraz jaki kolor powstanie po zmieszaniu żółtego z czerwonym. Przeprowadziły również eksperymenty z wagą i  wulkanem, oraz stworzyły Lampę-lawę. Grupa V sprawdziła czy ogień potrzebuje tlenu by płonąć, pomalowała mleko i stworzyła Lampę-lawę ; ) Dzieci z Grupy III i IV w toku różnych zabaw prowadziły rozmaite doświadczenia z magnesem, mające na celu sprawdzenie, czy:

-magnes przyciąga metalowe przedmioty przez kartkę;

-magnes przyciąga szpilki, spinacze-rzeczy metalowe;

-magnes przyciąga magnes;

-przedmioty poruszają się wraz z ruchami magnesu;

Razem z firmą „Nie Nudno” dzieci z Grup I-IV wybrały się w fantastyczną podróż do krainy Olafa i miały okazję zapoznać się z suchym lodem, starszaki z Grup V i VI wcieliły się w role konstruktorów robotów na warsztatach z robotyki.

Wszystkie zabawy zorganizowane w tym dniu bardzo się dzieciom podobały i aktywnie w nich uczestniczyły : )

Zdjęcia z Pikniku Naukowego do zobaczenia tutaj.