Kontrast
Przedszkole nr 163
Menu
Strona głowna  /  Aktualności  /  Mikołajki w przedszkolu
Mikołajki w przedszkolu
data dodania: 2021-12-09 17:19:53

Mikołajki w Przedszkolu to jedno z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich dzieci.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, których uczyły się już w listopadzie, tworzyły przepiękne prace plastyczne, ubierały choinkę.

Zwieńczeniem, tego jakże przepięknego dnia był koncert Kwartetu smyczkowego w wykonaniu Filharmonii przedszkolaka, który poprzez dźwięki muzyki klasycznej zaprowadził nas w magiczne miejsce do Finlandii na Biegun Północny. Wraz z muzykami nasze dzieci przeprawiały się przez ogromną śnieżycę i śnieżne zaspy, aby odnaleźć Świętego Mikołaja. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. „Cztery pory roku”-Zima A. Vivaldiego.

6 grudnia 2021r w naszym Przedszkolu był dniem pełnym pozytywnych wrażeń i na pewno zapisze się na  długi czas w pamięci  dzieci.

 

Natomiast w dniach 6 i 7 grudnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbyły się mikołajkowe zajęcia logopedyczne. Dzieci w swoich grupach wykonywały zadania oddechowe i artykulacyjne o tematyce mikołajkowo-świątecznej. Ponadto, brały udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących pracy Mikołaja, miały również możliwość sprawdzić na barwnych ilustracjach, co znajduje się w jego domu kształtując orientację przestrzenną względem innych przedmiotów oraz percepcję wzrokową.

 

Zdjęcia z zabaw mikołajkowych do obejrzenia tutaj.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3