Strona głowna  /  Aktualności  /  Zabawy teatralne w Grupie III
Zabawy teatralne w Grupie III
data dodania: 2021-12-05 16:17:12

Na początku grudnia przedszkolaki z grupy III zapoznały się z elementami charakterystycznymi dla teatru. Na podstawie własnych doświadczeń, zdjęć, obejrzanych przedstawień, dzieci wzbogaciły swoją ogólną wiedzę. Zabawy w teatr stwarzały okazję do doskonalenia wyrazistej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi  i śmiałości. Dzieci rozwijały umiejętności współdziałania oraz wyrażania w sposób werbalny i pozawerbalny różnych stanów emocjonalnych.

Poznały lalki teatralne (kukiełki, marionetki, pacynki); samodzielnie wykonały maski teatralne; wcielały się w role z wykorzystaniem prostych rekwizytów. Na urządzonej  w sali widowni z ponumerowanymi rzędami i miejscami szukały swoich miejsc zgodnie z informacjami zawartymi na biletach. Okazało się, że to wcale nie takie proste.

Zainspirowane filmikiem aktora Teatru Baj o Teatrze cieni, dzieci świetnie się bawiły  próbując zmieniać  swoje paluszki w motylki, zajączki, kotki.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj.