Koncert Filharmonii Przedszkolaka

Na początku października odbył się w naszym przedszkolu koncert kwartetu smyczkowego. Muzycy Filharmonii Przedszkolaka zapoznali dzieci z brzmieniem i wyglądem instrmentów smyczkowych: skrzypiec, altówki i wiolonczeli, a także z budową smyczka.

Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia oddechowe. Słuchały utworu A. Vivaldiego pt. "Lato", a Marysia z grupy szóstej zagrała na bębnie sprężynowym, który naśladuje odgłosy burzy.

Muzycy zagrali również fragment utworu  L. Delibesa pt. "Pizzicato" udowadniając tym samym, że na instrumentach smyczkowych można również zagrać palcami (bez pomocy smyczka). Zadaniem dzieci natomiast było klaskanie w odpowiednich miejscach na znak dyrygenta. W roli dyrygenta wystąpiły dzieci.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj (kilknięcie przenosi do galerii).