Światowy Dzień Jabłka w naszym przedszkolu.

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to „smaczne” święto w innym terminie, ale... zachęcać do jedzenia owoców zawsze warto! Celem święta jest popularyzowanie zalet jabłek. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze.

Panie przygotowały dla przedszkolaków prezentację multimedialną na temat jabłek – dzieci poznały ich kształty, kolory, miejsce zbioru, odmiany i sposoby wykorzystywania (przerabiania). Były zabawy ze śpiewem i wędrującymi owocami, tańce i wspólne śpiewanie, quiz dotyczący zdobytych wiadomości oraz oczywiście degustacja owoców.

Dzieci z grupy trzeciej i piątej zrobiły sok jabłkowy, grupa piąta upiekła ciasto z jabłkami. Powstały też piękne prace plastyczne – opaski na głowę oraz wycinanki.

Zapraszamu do obejrzenia zdjęć tutaj (klinkięcie na link przenosi do galerii zdjęć).