Pola Nadziei

Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany od 2003 roku przez hospicja w Polsce, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Akcja ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych naszych wychowanków.

Przedszkole nr 163 od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcji we współpracy z Ośrodkiem Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z ul. Tykocińskiej w Warszawie. Co roku jesienią sadzimy cebule kwiatowe w ogrodzie przedszkola, które zakwitną wiosną jako symbol naszego uczestnictwa w akcji.

W roku szk. 2021/2022 również będziemy prowadzić zbiórkę pieniężną do puszek w każdej grupie przedszkolnej, a zgromadzone środki przekazujemy na cele ww. hospicjum.

Wszystkich chętnych zapraszamy do  włączenia się w nasze wspólne działania i wsparcia akcji poprzez złożenie dowolnego datku do świnki skarbonki w salach grup I-VI.