Bezpieczne wakacje przedszkolaka

Dnia 28 czerwca 2021r. w gr. III, IV,V i VI Delegatura Biura Bezpieczeństwa  Narodowego i Zarządzania Kryzysowego  Dzielnicy Praga Północ zorganizowała  w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje przedszkolaka”. Podczas spotkania z pracownikami Delegatury oraz funkcjonariuszem Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI dzieci zapoznały się zasadami bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży, odpoczynku nad wodą,  w lesie, w górach oraz  podczas zabaw na powietrzu. Przedszkolaki obejrzały  instruktaż, jak udzielać pierwszej pomocy.  Dowiedziały  się jakie sytuacje mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu oraz jak wezwać pomoc służb - Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Prowadzący zajęcia przekazali  dzieciom informacje, co robić, jeśli ktoś potrzebuje pomocy.

Nasze przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami i   wykazały się dużą wiedzą z zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki, które będą pomocne podczas przemieszczania się dzieci np. podczas jazdy  rowerem.

Dziękujemy Delegaturze Biura Bezpieczeństwa  Narodowego i Zarządzania Kryzysowego Dzielnicy Praga Północ oraz funkcjonariuszom Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI za zorganizowanie zajęć profilaktycznych, które  znacznie pogłębiły wiedzę naszych dzieci zakresu bezpieczeństwa.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj (link przenosi do galerii zdjęć)