Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.

Przedszkole zaplanowało atrakcje z okazji Dnia Dziecka trwające kilka dni. W niedzielę poprzedzającą święto wszystkich dzieci organizowaliśmy wspólnie z Zarządem Dzielnicy Praga Północ piknik. W naszym ogrodzie przedszkolnym funkcjonowała część „laboratorium”, gdzie można było dokonywać obserwacji przyrodniczych (oglądać przez lupy i mikroskop), wykonać doświadczenia (na przykład zobaczyć jak działa wulkan, czy sprawdzić jakie przedmioty się topią), skonstruować budowle z nietypowych klocków czy własnoręcznie zrobić tzw. gniotka.

W przeddzień Dnia Dziecka zaprosiliśmy do ogrodu przedszkolnego strażaków, którzy przyjechali samochodem wyposażonym w specjalistyczny sprzęt i omawiali jego działanie.

Pierwszego czerwca był bal, na którym tańczyliśmy, śpiewaliśmy i podziwialiśmy występ artysty cyrkowego Sławomira Czapki, który wykonał pokaz akrobatyczny, żonglował i zionął ogniem. Mogliśmy podziwiać również trzymetrowego pytona, którego przywiózł ze sobą nasz wygimnastykowany gość. Tego dnia dzieci otrzymały upominki zakupione przez radę rodziców.

Drugiego czerwca odbył się przedszkolny festiwal piosenki. Przedszkolaki ze wszystkich grup mogły zaprezentować swoje talenty wokalne i zdobyć drobne upominki. A potem była zabawa z bańkami mydlanymi.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj (link przenosi do strony galerii).