Zaprzyjaźnij się z książką.

Dzieci z grupy 3 podczas realizacji tematu kompleksowego "Moje ulubione książeczki" spędziły wiele czasu oglądając egzemplarze zgromadzone w kąciku książek. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, słuchały utworów czytanych przez nauczycielki oraz dowiadywały się jak dbać o książki.
Powstały również bardzo ciekawe prace plastyczne m.in. "Czerwony Kapturek" oraz "Kot w butach".

Dzieci z grupy 6. realizowały tematy związane z książkami. Wzbogacały swoje słownictwo, kształtowały umiejętności matematyczne oraz zwinność
i szybkość. Dzieci zapoznały się z pojęciem „wiedzy” rozumianej jako wartość i warunek rozwoju człowieka. Udały się w wirtualną podróż do księgarni, antykwariatu i biblioteki oraz dowiedziały się jakie są różnice i podobieństwa między tymi miejscami. Rozmawiały o konieczności dbania o książki, a także o właściwym sposobie korzystania z nich. Dzieci kształtowały również swoje zdolności manualne i wyobraźnię projektując okładkę książki oraz tworząc zakładkę do niej.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj  (link przekierowuje do galerii zdjęć).